Саме під командуванням Олександра Лапіна російські війська просувалися до Києва лівим берегом Дніпра.
Генерал армії Росії Олександр Лапін, який керував наступом на Київ у перші тижні повномасштабного вторгнення в Україну, отримав довічне позбавлення волі. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора у вівторок, 2 червня.
За даними слідства, генерал-полковника збройних сил РФ очолював військове угруповання Центр і керував наступом з території Білорусі та Росії у напрямку Сумської, Чернігівської, Київської областей і столиці України.
Нагадаємо, СБУ зібрала доказову базу на представників вищого командування армії Росії, які запланували і віддали наказ на здійснення обстрілу Сум 3 червня 2025 року.
Крім того, СБУ повідомила про підозру російському генерал-майору Денису Барілу, який у березні 2022 року командував підрозділами РФ під час окупації Ягідного на Чернігівщині.