Британські Повітряні сили списали всі наявні гелікоптери Puma

Британські Повітряні сили списали всі наявні гелікоптери Puma

Проліт британських SA 330 Puma. Джерело: Королівські Повітряні сили (RAF).

Королівські Повітряні сили Великої Британії (RAF) офіційно вивели з експлуатації всі багатоцільові гелікоптери Puma.

Як повідомляє видання The War Zone, відповідне рішення було остаточно виконане 31 березня. На момент виведення з експлуатації Повітряні сили мали у своєму розпорядженні 23 гелікоптери, модернізовані до стандарту HC2.

За кілька місяців до цього головна авіабаза в Бенсоні розпочала відправку гелікоптерів на зберігання. Разом із Puma на зберігання мали вивести 14 найстаріших у британському авіапарку CH-47 Chinook.


Дотримуючись традиції RAF, 26 березня гелікоптери здійснили прощальний політ над знаковими для їхньої історії місцями.

Вони вилетіли з Бенсона, пролетіли над Північною Ірландією, де брали активну участь в операціях, а також над базами та полігонами Кренвелл, Халтон, Хонінгтон, Шоубері та Стенфорд.

Маршрут також включав Боскомб Даун і Ейрбас Кідлінгтон — об’єкти, що відігравали ключову роль у технічному обслуговуванні та підтримці цих гелікоптерів.

Історія британських Puma

Перші два Puma надійшли до RAF 29 січня 1971 року, а вже 14 червня того ж року була сформована перша оперативна 33-тя ескадрилья. Загалом було замовлено 48 гелікоптерів Puma HC Mk1.

Під час Фолклендської війни британські війська захопили додатковий Puma J, який раніше належав Аргентині, і після ремонту ввели його в експлуатацію під позначенням ZE449.

Гелікоптери Puma брали участь у численних бойових операціях, зокрема в Іраку, Югославії, Заїрі та Венесуелі. Вони відігравали важливу роль у миротворчих та гуманітарних місіях, включаючи ліквідацію наслідків повеней у Мозамбіку у 2000 році та на Ямайці у 1988.

Проліт британських SA 330 Puma. Джерело: Королівські Повітряні сили (RAF).

Під час війни в Перській затоці у 1991 році гелікоптери відіграли свою роль у швидкому розгортанні військ, запобігаючи захопленню нафтового родовища Румайла іракськими силами. У 2003–2009 роках Pumа використовувалися для транспортуванні військ в Іраку.

У 2002 році Велика Британія придбала шість колишніх південноафриканських Pumа L, а з 2008 року розпочалася програма модернізації всього парку.

У межах оновлення 24 гелікоптери були доведені до стандарту Pumа HC2. Вони отримали нові двигуни Turbomeca Makila, цифровий автопілот, нові системи захисту та балістичне бронювання.

Puma

Aérospatiale SA 330 Pumа – це багатоцільовий середній транспортний гелікоптер, розроблений французькою компанією Sud Aviation (згодом Aérospatiale) у 1960-х роках.

Гелікоптер має екіпаж із двох осіб і здатний перевозити до 16 військовослужбовців або шість нош для поранених із медичним персоналом. Його довжина становить 18,15 метра, а діаметр несучого гвинта – 15 метрів.

Висота машини сягає 5,14 метра, маса порожнього гелікоптера – близько 3 680 кілограмів, а максимальна злітна маса – 7 400 кілограмів.

На ранніх версіях Puma встановлювалися два газотурбінні двигуни Turbomeca Turmo IV-C, кожен із потужністю 1 570 кінських сил. У модернізованій версії Puma HC2 використовуються двигуни Turbomeca Makila 1A1, що мають по 1 800 кінських сил.

Максимальна швидкість базової моделі досягала 257 км/год, тоді як Puma HC2 могла розганятися до 300 км/год. Крейсерська швидкість складала 273 км/год, практична дальність польоту – 580 кілометрів, а з додатковими паливними баками вона могла сягати 1 500 кілометрів.

Практична стеля гелікоптера становить 4 800 метрів, а швидкопідйомність – 7,5 метра за секунду.

Хоча Puma зазвичай не оснащувався штатним озброєнням, він міг бути адаптований для встановлення 7,62-мм або 12,7-мм кулеметів на бортових кріпленнях та некерованих ракетних блоків.

Нагадаємо, що у березні стало відомо про передачу Португалією гелікоптерів Puma для України.

ГУР показало знищення командних пунктів РФ дронами

ГУР показало знищення командних пунктів РФ дронами

Китай зробив заяву через нові тарифи США

Китай зробив заяву через нові тарифи США

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *