Військово-морські сили Пакистану отримали другий дизель-електричний підводний човен класу Hangor — експортну модифікацію китайського Type 039B.
Про це пише видання Naval News.
Нагадаємо, що Пакистан погодився на купівлю восьми підводних човнів у квітні 2015 року.
Відповідно до контракту, чотири підводні човни будуть збудовані на пакистанській корабельні Karachi Shipyard & Engineering Works, а решта чотири — на підприємствах China Shipbuilding Industry Corporation у Китаї.
Флот планує замінити Hangor французькі субмарини Agosta-90B та Agosta-70, побудовані в період із 1980 до 2005 року.
Первісний графік передбачав постачання всіх восьми човнів у період з 2022 по 2028 рік.
У серпні 2016 року керівник програми повідомив, що перші чотири субмарини мали бути передані у 2022–2023 роках, а решта — до 2028 року.
Однак реалізація програми зазнала затримок: перший підводний човен був спущений на воду лише у 2024 році.
Характеристики субмарин класу Hangor не розкриваються, але відомо, що їхня довжина складає 76 метрів, а водотоннажність – 2800 тонн.
У носовій частині розміщені шість 533-мм торпедних апаратів. Вони здатні здійснювати пуск пакистанських крилатих ракет Babur, а також китайських протикорабельних ракет YJ-82.
Раніше, 21-го січня, стало відомо, що Туреччина та Пакистан оголосили про створення спільного авіазаводу з виробництва винищувачів 5-го покоління KAAN.
Деталі щодо термінів будівництва та готовності нового авіаційного підприємства на території Пакистану залишаються невідомими.
Втім, очевидно, що запуск заводу розпочнеться не раніше завершення випробувань перспективного винищувача.