Польща замовила більше сотні бойових машин піхоти Borsuk вітчизняного виробництва та готує під них свої виробничі потужності.
Про це повідомляє польське видання Defence24.
У четвер, 27 березня, заступник голови Агентства озброєнь полковник Пьотр Палух підписав із компанією Huta Stalowa Wola контракт на виробництво 111 бойових машин піхоти Borsuk вартістю 6,5 мільярдів злотих, або ж близько 1,67 млрд доларів.
Поставки будуть здійснені в період з 2025 до 2029 року та дадуть можливість частково переозброїти на нові машини два механізовані батальйони ЗС Польщі.
Huta Stalowa Wola з власної ініціативи зобов’язалася виготовити близько десятка передсерійних машин Borsuk ще до підписання контракту. Репортери Portal Obronny відзняли їх на заводі компанії.
Машини поставлятимуться в базовому варіанті з екіпажем із трьох осіб і десантним відділенням на шість солдатів. Вони будуть оснащені дистанційно керованим бойовим модулем ZSSW-30 польської розробки, що також використовується в останніх версіях бронетранспортерів Rosomak.
Башта ZSSW-30 оснащена 30-мм автоматичною гарматою Mk.44 Bushmaster II, адаптованою для використання програмованих боєприпасів, та спареною пусковою установкою ПТРК Spike-LR.
Модуль отримав автоматизовану систему управління вогнем розробки WB Electronics, польські стабілізовані приціли фірми PCO з тепловізійними камерами, лазерним далекоміром, а також системою активного захисту SSP-1 Obra.
Великий контракт та масштаби виробництва
У Defence24 зазначили, що ключовою проблемою в узгодженні контракту була його ціна: масовий випуск машини, яка лише надійшла у серійне виробництво потребує модернізації потужностей та розширення головного заводу Huta Stalowa Wola.
HSW та його дочірні компанії (включаючи Jelcz та філію Autosan) здійснили значні інвестиції у виробництво загальною вартістю майже 1,4 мільярда злотих. Все це дозволило швидше підготувати завод до серійного випуску нових БМП.
Контракт на 111 машин став першим, проте точно не останнім, оскільки загальна потреба польської армії у бойових машинах піхоти та іншій техніці на її базі, за визначенням Міноборони, становить 1400 одиниць. З них понад 1000 – це БМП, близько 400 – спеціалізовані машини.
Нагадаємо, що днями стало відомо про розробку силами Huta Stalowa Wola дослідно-конструкторської роботи над важкою бойовою машиною піхоти на шасі САУ Krab.