В ЄС взялися за питання видобутку рідкісних металів

В ЄС взялися за питання видобутку рідкісних металів

Європейська комісія оприлюднила перелік 47 відповідних проєктів, що розташовані в 13 країнах ЄС.

Європейська комісія оприлюднила перелік 47 стратегічних проєктів, спрямованих на збільшення виробництва в ЄС 14 з 17 матеріалів, які вона вважає критично важливими для енергетичного переходу та безпеки. Про це повідомляє інформагенція Reuters.

Опублікований список є частиною реалізації Закону про критичні сировинні матеріали, погодженого у 2023 році, відповідно до якого блок прагне добувати 10%, переробляти 40% та утилізувати 25% від своїх потреб до 2030 року.

Мова про такі основні метали – алюміній, мідь і нікель, а також ключовий матеріал для акумуляторів – літій і рідкісноземельні елементи, які використовуються в постійних магнітах для вітряних турбін і електромобілів.

Згадані проєкти розташовані в 13 країнах ЄС: Бельгії, Франції, Італії, Німеччини, Іспанії, Естонії, Чехії, Греції, Швеції, Фінляндії, Португалії, Польщі та Румунії.

З цього переліку 25 проєктів пов’язані з добутком, 24 – з переробкою та 10 – з утилізацією, деякі з яких поєднують ці функції.

ЄС прагне уникнути надмірної залежності від одного джерела постачання ключових металів після відмови від російського газу після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та подальшого “газового” шантажу з боку Москви.

Спільні закупівлі стали новим інструментом, який просуває Комісія.

Нагадаємо, наприінці лютого стало відомо, що ЄС запропонував Україні власну угоду про використання “критично важливих матеріалів”. Вона буде вигідніша за американську пропозицію, заявляв єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне

У ЄС сказали, чи вимагатимуть від України доступ до корисних копалин

Венс сказав, що поїде у Гренландію з дружиною, аби вона там не розважалася

Венс сказав, що поїде у Гренландію з дружиною, аби вона там не розважалася

У Харкові показали наслідки атаки на місто

У Харкові показали наслідки атаки на місто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *